VÍTEJTE!!!

Tak jak se vede, Návštěvníku? S Ní jsme dostali hodně zajímavej nápad: vytvořit web, kde by se Nám lidi svěřili s jakýmkoliv svým problémem a My ho společně rozebrali, okomentovali nebo třeba i vyřešili. Psát Nám může naprosto kdokoliv a cokoliv, nezalekneme se před ničím. A to není jen tak plané reklamní tvrzení. Schválně, ověřte si to!
On
Též zdravím, Vážené Publikum! On tak trochu laškuje, ve skutečnosti jsem ten nápad dostala Já a Jeho pouze nakazila. Ovšem je to nákaza prospěšná a to pro Nás i Vás! Doufáme, že si nenaděláte hned do kalhot(ek) a svěříte se pod záštitou anonymity se svými nejniternějšími problémy a ducholapy. A pozor! Pokud se ozvete do 24 hodin, dostanete šanci zcela zdarma položit i ten nejdebilnější dotaz! A to se vyplatí! Viz formulář vpravo.
Ona

Kuchyně

Vražedná kuchyně

14. prosince 2008 v 21:13 | On a Ona
"Co je podle vás pro mě nebezpečnější
vynález: trouba nebo chladnička?"
vykuchané kuře

S touto otázkou jste, milé kuře, přišlo, jak se tak říká, s křížem po funuse. Uchování Vaší maličkosti v mrazícím zařízení i tepelné zpracování Vám již totiž bude u prdele, pardon, u kloaky.
Přesto si dovoluji Vás seznámit s odpovědí na Váš irelevantní dotaz: za předpokladu, že jste již bez peří je čistě z praktického hlediska mnohem lepší skončit v troubě, jelikož tam budete mít teplo. Být zavřený v mrazáku a ještě bez vnitřností a peří, které by Vás hřály jistě není nic příjemného.
Ona

Musíme si stanovit rozdíl. Co dělá chladnička? Chladnička, pokud je správně nastavená a zapojená, má za úkol pomocí chladící kapaliny proháněné kovovými trubkami ochladit vzduch uvnitř, čímž i obsah: například potraviny. Jediné, co zde hrozí, je nájezd hladového manžela, který je v záchvatu noční žranice schopen spořádat i syrové kuře. Nachlazení zde nehrozí, to pro nepřítomnost funkčního krevního oběhu. A co nám dělá trouba? Trouba dělá: "Váš řidičský a technický průkaz, prosím".
On

Stehno z kapra

10. září 2008 v 15:19 | On a Ona
"Dala bych si stehno z kapra, ale všechny hymermarkety maj
vyprodáno. Mám jít na ryby a až chytnu kapra mu
říct,aby mi dal svý stehno? Až bude zas v prodeji, tak
mu ho vratim samozřejmě..."
hakamala

Zde nevidím ani tak problém v získání uvedené pochoutky, jako v kriticky nízkých znalostí dotyčného subjektu, které k v jeho, tedy jejím, případě dosahují až minusových hodnot. Chyba se může vyskytovat v identifikaci živočicha, jehož stehno chcete pozřít. Nahlédněte do nějaké knihy či internetového vyhledávače (nejlépe zadejte vyhledávání v obrázkách), kde si najdete živočicha jménem kapr (Cyprinus carpio) a srovnejte ho se svou představou. Nebo snad přesně nevíte, že části těla, nazývaná stehna, se na rybách (Osteichthyes) nevyskytují. Je možné, že to zcela není Vaše chyba, logickým úsudkem může být, že když jsou v prodejnách ke koupi "rybí prsty", proč by se nemohla vyskytovat stehna. V tom případě podotýkám, že "rybí prsty" je zjevně nějaký žert výrobce a ryby prsty nemají. Proto doporučuji si podrobně prohlédnout anatomii kapra a najít si správný název vyhlédnuté součásti jeho těla.
Pokud jste v knize či internetu zjistila, že vyhledaný "kapr" není tím živočichem, jehož část těla jste hodlala pozřít, je na místě si prohlédnout obrázkový atlas živočichů či podobnou publikaci, kde zjistíte pravý název majitele vašeho vytouženého stehna. Hodně štěstí.
Ona

Tento příspěvek mnou silně pohnul. Naštěstí je tato poradna anonymní, tedy nejsme schopni určit konkrétní osobu podávající dotaz. Chytání kapra je v mnoha zemích trestáno odnětím svobody na doživotí až trestem smrti. U nás se tento trest v minulosti použil hned několikrát. Kapr je extrémně ohrožený druh vzácné rostliny, žijící ve smečkách na dně stojatých a mírně tekoucích luk a hájů. Dorůstá výšky 2cm a váhy necelých 90kg. Nová studie Massachusettské univerzity potvrdila jeho počet na 3,81 jedince. Myslím, že bych Vám doporučil spíše asi rybí prstík.
On

Chvilka gastronomie

19. srpna 2008 v 11:36 | On a Ona
"Mám hroznej hlad a v lednici není krájenej salám,chtěl sem si udělat jednohubky. Udělal sem si je ale jenom s okurkou a rohlikem. Co mi pro příště poradíte?"
Eidam Krájený
Rohlík s okurkou je přeci taky pochoutka. Já si jednou z nudy ohřál mléko, osladil ho medem, vzal dvě nožičky lahůdkových párků, trochu kremžské hořčice a jednu kyselou okurku. Bylo to lahodné, ovšem následně jsem strávil několik hodin na toaletě. Co nám z toho vyplývá? Radši chudší a výživné jídlo, než extravagantní pokrm způsobující rozklad organismu. Takže si oloupej nějakou kůru ze stromů a natrhej listy z pampelišek a dej volný průběh své fantazii.
On
Drahý Eidame, pokud Ti okurka a rohlík pomohly zažehnat zmíněný hrozný hlad, myslím, že opravdu není co řešit! Pokud sis na své krmi pochutnal, celé se to ještě dále zjednodušuje. Pro příště můžeš udělat znovu to samé. Jestliže se ovšem necítíš být plně gurmánsky uspokojen, navrhuji použít nějaké přísady do jídel, například Podravky či grilovacího koření. Jistě někde v lednici vyhrabeš i nějaké staré máslo popřípadě cibuli-a hned je tvůj pokrm pestřejší. Živočišný tuk (ztělesněný v másle) Ti tak zároveň částečně nahradí tučný salám (a koření jeho slanou příchuť).
Ona
 
 

Reklama